• info@aktu.cz

Olomoucký Krajský soud rozplétal v těchto dnech kauzu podvodů za účasti významné šumperské advokátky. Rodinný klan si tady měl půjčit podle obžaloby 5 milionů korun. Advokátka, bývalá manželka jednoho z aktérů podvodu, pak jako advokátka ověřila podpisy na listinách, které potvrzovaly finanční půjčku. Podle obžaloby sama dobře věděla, že podpisy jsou falšované.

Poškozená Jana Hošková půjčila Janu Frodlovi staršímu pět milionů korun oproti zástavě nemovitostí. Půjčené peníze tato povedená rodina nevrátila a u soudu dokonce tvrdí, že žádná půjčka neproběhla. To se podařilo vyvrátit svědeckými výpověďmi. U předání peněz totiž byli svědci. Soud byl odročen na začátek listopadu, dva předvolaní svědci totiž k soudu nepřišli.

Jan Frodl mladší, který v kauze figuruje jako společník svého otce při podvodu, je na Šumpersku známou postavou.

Aktuálně vykonává trest za obdobné podvody ve věznici v Horním Slavkově. Svého obchodního partnera Milana Kodítka připravil podvodem o 15 milionů.

Frodl mladší měl v době zadržení policie u sebe poloautomatické zbraně s tlumiči a dalším příslušenstvím. Policie v této době rozkrývá na co, tyto zbraně používal a zda jeho rodina, či bývalá žena-advokátka nebo jeho současná přítelkyně nejsou spoluviníky v dalších podvodech či jiných trestných činech souvisejících právě s nalezenými zbraněmi.

 

HD video: http://gofile.me/6vSU4/UnsRebbQb

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *