• info@aktu.cz

Kulturní festival Prague Pride v sobotu vyvrcholil průvodem centrem Prahy na oslavu hrdosti leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT). Zúčastnilo se ho několik tisíc lidí. Současně centrem města prošel také Pochod pro rodinu.

Před samotným zahájením policisté prováděli bezpečnostní prohlídky shromaždiště na Václavském náměstí i plánované trasy a zaměřovali se na podezřelé osoby, volně odložená zavazadla a jakékoli mimořádnosti. V rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí dopravy provedla policie rovněž kontrolu řidičů alegorických vozů průvodu, kdy odhalila dvě osoby pod vlivem omamných a psychotropních látek. Na policejní služebně skončil i další muž, který se chtěl zařadit do průvodu viditelně ozbrojen nožem. Policisté ho podezřívají z nedovoleného ozbrojování a také z držení omamných a psychotropních látek a jedů.

Následný průvod z Václavského náměstí na Letnou policisté preventivně doprovázeli a svou přítomností eliminovali případný střet názorově odlišných skupin. V této souvislosti policie řešila jen několik menších potyček verbálního charakteru. Jedna z potyček v Kozí ulici nakonec skončila předvedením tří osob. Účastníci potyčky jsou podezřelí z přestupkového jednání, které bude mít s největší pravděpodobností dohru ve správním řízení.

Krátce před půl čtvrtou průvod dorazil do Letenských sadů, kde následuje další plánovaný program. Policie bude na hladký průběh pokračující akce dohlížet.

Z alegorického vozu během průvodu spadl pětatřicetiletý muž. S lehkým zraněním byl transportován do nemocnice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *