• info@aktu.cz

Nový Malín 5. Ze Šumperku je tato vesnička vzdálena ani ne 2 kilometry. Budova bývalé autolakovny tady byla předělána na bytový dům. Bohužel bez jakéhokoliv povolení od příslušných úřadů.

Lakovna má velmi podivnou historii. Nejdříve ji vlastnil známý šumperský grázl Frodl se svoji ženou, významnou šumperskou advokátkou. Poté Frodl nechal lakovnu za podivných okolností přepsat na bílého koně Tomáše Draga. Pak se lakovna dostala zpět Frodlovi do rukou, respektive jeho nové družce přestavěla se na byty.

Stavební úřad v Šumperku černou stavbu potichu dodatečně zkolaudoval. Krajský stavební úřad v Olomouci, nadřízený orgán úřadu v Šumperku, naštěstí našel celou řadu nesrovnalostí v projektové dokumentaci i postupu šumperského stavebního úřadu a povolení o stavbě nechal zrušit.  V budově totiž už bydlí několik rodin s dětmi. Nikdo ale neví, jak byly například dělány stropy nebo jestli nosné stěny jsou dostatečně nosné. O protipožárních opatřeních či bezpečnosti v oblasti zavedení elektřiny nemůže být řeč. Nic není schváleno, nikdo neprováděl v domě a na domě žádnou kontrolu.

Co bude s domem dál není jasné, v minulosti vyhořel a byl vyplaven. Po těchto událostech musí objekt prohlédnout statik. Ten jednoznačně určí, zda je dům obyvatelný či ne. V tomto případě dům statik neviděl a lakovna se po těchto událostech předělala na byty.  Více v přiložené reportáži.

10 komena

 • Král Leo

  17.8.2018 v 21:17

  Tak tohle je bomba,rad se s Vámi spojim. Je to parta zlodějů .

 • Král Leo

  18.8.2018 v 11:09

  Píšu k tomu, ze hledáte lidi co okradl.
  1- Talanda byl obchodní partner Frodla,prý se zastřelil ? Měl prý dluh 80 mio – Frodl mu dluzil miliony.
  2- Vyskočil “Maca” Schtreit “Zabijacka” Marcel byl parťák a největší kamos Frodla,ten mu dluziil prachy. Umřel
  3- Zernicek byl společníkem Frodla ve firmě Želivsko Sun s.r.o. Frodl mu dluzil 22mio. Prý se zasebevrazdil
  4- Veprek také Frodluv společník ve firmě Želivsko Sun s.r.o. Frodl mu dluží cca 22mio, ten ještě žije a svoje peníze asi ani nechce.
  5- Hoskova. Tu okradl s partickou o 5 a více mio
  6- Urban je tc ve výkonu trestu,okraden o miliony
  7- Vanek obchodní partner Frodla okraden o miliony,které se mu podařilo se štěstím získat zpět,teď mu dluží jen statisíce
  Zjistím další,začnu se tomu venovat

 • Král Leo

  22.8.2018 v 9:35

  Dekuji za spojení,mám moc informaci,bylo by nejlepsi se potkat. Je to banda zmrdu. Začneme je řešit. Dekuji Král

  • Karolína Žabková

   23.8.2018 v 18:21

   Můžu se s dovolením zeptat, co taková reportáž stojí Leonarde?

   • Jiří Forman

    29.8.2018 v 18:48

    Kterou myslíte? o Černé stavbě ? Chcete tím snad říct, že si ji někdo zaplatil? to nemyslíte vážně, že ne?

 • Jožka

  24.8.2018 v 13:42

  Ano většina jeho společníkú měla stejný osud bohužel,ale byla to jen náhoda?

 • Jirka

  24.8.2018 v 16:47

  konečně toho hajzla začal někdo řešit,jak zde píše Král Leo všeci jeho společníci měli stejný osud,bohužel,to nebude náhoda,a police doufám nebude slepá,díky jeho býválé manželce a advokátce to nikdo na policii neřešil díky jejím kontaktům,ale já věřím ve spravedlnost a konečně to už někdo začne řešit.

 • Jirka Hofr

  19.9.2018 v 19:45

  A co ten druhý podvodník který je majitel druhé poloviny pan čmoud za vším stojí Von má zájem o ten objekt tyhle prasárny dělá taky zaslechl jsem v jedné kavarnice jak se baví po telefonu jak mu musí zatopit panu F.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *